Obchodní podmínky + GDPR

Zpracování osobních údajů

1. Dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) (dále jen „Nařízení“) informujeme návštěvníky stránek.

Společnost PARUKY JILLY LENAU s. r. o., IČ 29073952, se sídlem Okružní 2940/54, 352 01 Aš, jako správce dle čl. 26 Nařízení (dále jen „Správce“) uchovává osobní údaje návštěvníků těchto stránek a zákazníků v následujících případech:

a) Pro účel plnění kupní smlouvy

Fakturační a dodací adresa, e-mail, telefon jsou zpracovány pro účely odbavení objednávky a vyřízení reklamace. Tyto údaje jsou uloženy po dobu 10 let. Dodací adresa je předána vybranému přepravci. Fakturační adresa je předána účetní společnosti

b) Dle zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví

Faktura s fakturační adresou, e-mailem a telefonem je uchována po dobu 10 let počínaje rokem následujícím po roce, v němž došlo k uzavření kupní smlouvy

c) Pro účely vyhodnocení nákladů vynaložených do marketingu

Informace o procházení našeho e-shopu - data jsou v anonymizované podobě (není možné poznat, kdo je navštívil) uloženy do analytických nástrojů.

d) Pro účely zasílání obchodního sdělení

U běžných obchodních sdělení zasílaných našim zákazníkům je to po dobu, po kterou dokážeme předvídat, že mohou mít o produkty naší společnosti zájem. Vzhledem k druhu našeho sortimentu nabízíme našim zákazníkům, jednou za čas produkt, který by je zrovna mohl zajímat. Maximální doba je pak stanovena na 5 let.

U ostatních zpráv zasílaných na základě souhlasu tyto zprávy posíláme po dobu v souhlasu uvedenou.

 

2. Zpracování osobních údajů je prováděno Správcem, osobní údaje však pro ně může zpracovávat i tento zpracovatel:

- společnost Avalanche media s.r.o., IČ: 08872571, Husova 594/6, Brno 60200, správce systému internetového obchodu

- společnost Seznam.cz as., IČ: 26168685, se sídlem Radlická 3294/10, Smíchov, 150 00 Praha 5, poskytovatel reklamního a analytického systému

- společnost Heureka Shopping s.r.o., IČ: 02387727, se sídlem Karolinská 650/1, Karlín, 186 00 Praha 8, poskytovatel služby Ověřeno zákazníky

- společnost Česká pošta, s.p., IČ: 47114983, se sídlem Politických vězňů 909/4, 225 99 Praha 1, přepravce

- společnost Google Ireland Limited (reg. číslo: 368047), se sídlem Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Irsko, poskytovatel reklamního a analytického systému, sociální sítě

- společnost Facebook Ireland Limited, se sídlem 4 Grand Canal Square, Grand CanalHarbour, Dublin 2, D02 X525, Irsko, poskytovatel sociální sítě

Osobní údaje nebudou předány do třetích zemí mimo EU.

3. V případě objednání zboží, na e-mailovou adresu, případně telefonní číslo mohou být klientům zasílány novinky a jiná obchodní sdělení, tento postup umožňuje § 7 odst. 3 zákona č.480/2004 Sb., o službách informační společnosti, pokud jej neodmítnete. Tato sdělení lze kdykoliv jakýmkoliv způsobem – například zasláním e-mailu – odhlásit.

4. Vezměte, prosíme, na vědomí, že podle zákona o ochraně osobních údajů máte právo:

- požadovat po nás informaci, jaké vaše osobní údaje zpracováváme, případné žádat kopii těchto osobních údajů,

- požadovat po nás vysvětlení ohledně zpracování osobních údajů,

- vyžádat si u nás přístup k těmto údajům a tyto nechat aktualizovat nebo opravit,

- požadovat po nás výmaz těchto osobních údajů – tento výmaz však bude mít za následek ukončení jednání o smlouvě a bude proveden jen v případě, že zájmy společných správců nepřevažují nad vaší ochranou soukromí,

- v případě pochybností o dodržování povinností souvisejících se zpracováním osobních údajů obrátit se na nás nebo na Úřad pro ochranu osobních údajů, případně na soud.

5. Vaši spokojenost s nákupem zjišťujeme prostřednictvím e-mailových dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky, do něhož je náš e-shop zapojen. Ty vám zasíláme pokaždé, když u nás nakoupíte, pokud ve smyslu § 7 odst. 3 zákona č. 480/2004 Sb. o některých službách informační společnosti jejich zasílání neodmítnete. Zpracování osobních údajů pro účely zaslání dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky provádíme na základě našeho oprávněného zájmu, který spočívá ve zjišťování vaší spokojenosti s nákupem u nás. Pro zasílání dotazníků, vyhodnocování vaší zpětné vazby a analýz našeho tržního postavení využíváme zpracovatele, kterým je provozovatel portálu Heureka.cz; tomu pro tyto účely můžeme předávat informace o zakoupeném zboží a vaši e-mailovou adresu. Vaše osobní údaje nejsou při zasílání e-mailových dotazníků předány žádné třetí straně pro její vlastní účely. Proti zasílání e-mailových dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky můžete kdykoli vyjádřit námitku odmítnutím dalších dotazníků pomocí odkazu v e-mailu s dotazníkem. V případě vaší námitky vám dotazník nebudeme dále zasílat.

 

OBCHODNÍ PODMÍNKY

firmy Paruky Jilly Lenau s.r.o.

platné od 1.5.2016

Sídlo: Okružní 2940/54, 352 01, Aš

IČ:29073952, DIČ:CZ29073952

tel: 731 184 769

e-mail: lenastyle@lenastyle.cz

Kontaktní informace

Adresa: Paruky Jilly Lenau s.r.o., Okružní 2940/54, 352 01 Aš
Telefon: +420 731 184 769
E-mail: lenastyle@lenastyle.cz

Bankovní účet

Fio banka: 2500492987/2010
Majitel účtu: Mgr. Kamila Černá
Platbu vždy posílejte s variabilním symbolem objednávky!

Úvodní ustanovení

1.1. Tyto obchodní podmínky upravují v souladu s ustanovením § 1751 odst.1 zákona č. 89/2012 Sb. občanského zákoníku vzájemná práva a povinnosti smluvních stran vzniklé v souvislosti nebo na základě kupní smlouvy uzavírané mezi prodávajícím a jinou fyzickou osobou prostřednictvím internetového obchodu prodávajícího.

1.2. Ustanovení odchylná od obchodních podmínek je možné sjednat v kupní smlouvě. Odchylná ujednání v kupní smlouvě mají přednost před ustanoveními obchodních podmínek

1.3. Ustanovení obchodních podmínek jsou nedílnou součástí kupní smlouvy. Kupní smlouva a obchodní podmínky jsou vyhotoveny v českém jazyce.

1.4. Znění obchodních podmínek může prodávající měnit či doplňovat. Tímto ustanovením nejsou dotčena práva a povinnosti vzniklá po dobu účinnosti předchozího znění obchodních podmínek.

Uživatelský účet

1.5. Na základě registrace kupujícího provedené na webové stránce může kupující přistupovat do svého uživatelského rozhraní. Ze svého uživatelského rozhraní může kupující provádět objednávání zboží. V případě, že to webové rozhraní obchodu umožňuje, může kupující provádět objednávání zboží též bez registrace přímo z webového rozhraní obchodu.

1.6. Při registraci na webové stránce a při objednávání zboží je kupující povinen uvádět správně a pravdivě všechny údaje. Údaje uvedené v uživatelském účtu je kupující při jakékoliv změně povinen aktualizovat. Údaje uvedené kupujícím k uživatelskému účtu a při objednávání zboží jsou prodávajícím považovány za správně.

1.7. Přístup k uživatelskému účtu je zabezpečeno uživatelským jménem a heslem.

1.8. Kupující není oprávněn umožnit využívání uživatelského účtu třetím osobám.

1.9. Prodávající může zrušit uživatelský účet, a to zejména v případě, kdy kupující svůj uživatelský účet déle než rok nevyužívá.

Uzavření kupní smlouvy

1.10 Veškerá prezentace zboží umístěná na webovém rozhraní obchodu je informativného charakteru a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně tohoto zboží. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku nepoužije.

1.11 Kupní smlouva vzniká okamžikem odeslání objednávky kupujícího prodávajícímu. Objednávka je následně prodávajícím potvrzena odesláním informativního automatického emailu s přehledem objednávky.

1.12 Kupní smlouvu lze měnit nebo zrušit pouze na základě dohody nebo ze zákonných důvodů. Kupní smlouva je uzavírána v českém jazyce. Uzavřením kupní smlouvy kupující souhlasí s těmito obchodními podmínkami.

1.13 Prodávající je vždy oprávněn v závislosti na charakteru objednávky požádat kupujícího o dodatečné potvrzení objednávky.

1.14 Kupující souhlasí s použitím komunikačních prostředků na dálku při uzavírání kupní smlouvy. Náklady vzniklé kupujícímu při použití komunikačních prostředků na dálku v souvislosti s uzavřením kupní smlouvy si hradí sám kupující.

Objednávka zboží, platební a dodací podmínky

1.15 Zboží je možno objednat těmito způsoby: v tomto internetovém obchodě, ústě a písemně – poštou,e-mailem

1.16 Objednávka musí obsahovat veškeré nutné údaje o kupujícím.

1.17 Platba je možná buď dobírkou (hotově)při převzetí pracovníkovi zásilkové služby nebo předem na účet: 2500492987/2010 jako variabilní symbol uvádějte číslo objednávky.

1.18 Bez zadání všech správných údajů se může stát, že vaši platbu nebudeme schopni identifikovat a tím se prodlouží dodání zboží.

1.19 Prodávájící je povinen zabezpečit dodání zboží kupujícímu, ledaže je zboží vyprodáno, pak se prodávající dohodne s kupujícím jiným způsobem.

1.20 Cena za dopravu

Česko

 • Česká pošta - balík do ruky
  • cena dopravy - 120 Kč
  • cena dopravy včetně platby na dobírku - 170 Kč
 • PPL - doručení na adresu
  • cena dopravy - 80 Kč
  • cena dopravy včetně platby na dobírku - 130 Kč
 • Zásilkovna - pobočky a boxy
  • cena dopravy - 80 Kč
  • cena dopravy včetně platby na dobírku - 130 Kč

 

Slovensko

 • PPL - doručení na adresu
  • cena dopravy - 200 Kč
  • cena dopravy včetně platby na dobírku - 250 Kč
 

1.21 Cena za platbu na dobírku je  50 Kč. Při platbě převodem na účet, nebo kartou se poplatek za platbu neúčtuje. Výše poštovného a poplatku za platbu je vždy u jednotlivé objednávky uvedena. Přehled cen dopravy s poplatkem za druh platby je také uvedena výše v předchozím odstavci 1.20.

1.22 Zboží doručujeme pouze prostřednictvím České pošty jako „balík do ruky“, do balíkovny a na poštu. Je-li požadované zboží ve skladu v ČR, odesíláme jej týž den nebo následující. Nejpozději do 10-ti pracovních dnů jeli zboží na externím skladě.

1.23 Pokud se nepodaří balík doručit , budete jej mít k dispozici 1 týden ode dne doručení na příslušné poště. Po převzetí zboží do přepravy Vám vždy Česká pošta podá vyrozumění formou sms nebo emailu.

Odstoupení od kupní smlouvy

1.24 kupující bere na vědomí, že dle ustanovení § 1837 občanského zákoníku, nelze mimo jiné odstoupit od kupní smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání kupujícího nebo pro jeho osobu, od kupní smlouvy o dodávce zboží, které podléhá rychlé zkáze, jakož i zboží, které bylo po dodání nenávratně smíseno s jiným zbožím, od kupní smlouvy o dodávce zboží v uzavřeném obalu, které spotřebitel z obalu vyňal a z hygienických důvodů jej není možné vrátit.

1.25 Nejedná-li se o případ uvedený v čl. 1.24 obchodních podmínek či o jiný případ, kdy nelze od kupní smlouvy odstoupit, má kupující v souladu s ustanovením § 1829 odst.1 občanského zákoníku právo od kupní smlouvy odstoupit a to do 14 dnů od převzetí zboží. Odstoupení od kupní smlouvy může kupující zaslat na adresu prodávajícího nebo mu jej zaslat emailem.

1.26 V případě odstoupení od kupní smlouvy dle č. 1.25 obchodních podmínek se kupní smlouva od počátku ruší.Zboží musí být prodávajícímu vráceno do 14- dnů a ten musí do 14-ti dnů vrátit peněžní prostředky kupujícímu. Náklady na vrácení zboží zpět prodávajícímu nese spotřebitel(kupující).

1.27 Nárok nas úhradu škody vzniklé na zboží je prodávající oprávněn jednostranně započíst proti nároku kupujícího na vrácení kupní ceny.

1.28 V případech, kdy má kupující v souladu s ustanovením § 1829 odst.1 občanského zákoníku právo od kupní smlouvy odstoupit, je prodávající také oprávněn kdykoliv od kupní smlouvy odstoupit, a to až do doby převzetí zboží kupujícím. V takovém případě vrátí prodávající kupujícímu kupní cenu bez poštovného a zbytečného odkladu, a to bezhotovostně na účet určený kupujícím.

Formulář pro odstoupení od kupní smlouvy

Podmínky výměny nebo vrácení zboží

1.29 Práva a povinnosti smluvních stran ohledně práv z vadného plnění se řídí příslušnými obecně závaznými právními předpisy ( §1914 až 1925,§ 2099 až 2117 a § 2161 až 2174 občanského zákoníku a zákonem č. 634/1992 Sb o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů.

1.30 Pokud zboží z jakýchkoliv důvodů nevyhovuje, musí se vrátit do 14 dnů, v původním stavu, Identifikační visačka musí být upevněna a nikoliv pouze vložena do krabice. Lícovou stranou nahoru, aby bylo možné model identifikovat.

1.31 Jsou -li součástí zásilky např. Sponky k upevnění příčesu, musí být v původním balení a v původním počtu vráceny. U příčesu nesmí být poškozen hřeben nebo utržený suchý zip. Vlákno paruk a příčesů nesmí vykazovat známky použití a nesmí být parfemováno.

1.32 Pokud chcete vyměnit jen barvu , vložte k vrácenému modelu váš písemný požadavek ohledně barvy. Za výměnu si budeme účtovat cenu za dopravu dle aktuálního ceníku uvdeného v odstavci 1.20.

1.33 Poukd chcete jiný model, vložte písemný požadavek na model, za který ho chcete vyměnit. Na původní model vám bude vystaven Opravný daňový doklad a vystavena nová faktura. Platbou na účet 2500492987/2010 doplatíte rozdíl v ceně + cenu za dopravu dle aktuálního ceníku uvdeného v odstavci 1.20. Pokud je rozdíl v ceně ve váš prospěch, nezapomeňte, pokud jste zásilku platili dobírkou uvést číslo vašeho účtu, na který má být rozdíl v ceně poukázán.

1.34 Ve všech případech vložte k vrácenému zboží kopii faktury a formulář pro odstoupení od kupní smlouvy, abychom mohli váš požadavek rychleji identifikovat. Pokud vyřizujeme výměnu telefonicky, připravte si číslo objednávky. V případě vrácení peněz za zboží, sdělte číslo vašeho bankovního účtu, na který má být částka poukázána. Poštovní poukázkou peníze nezasíláme.

Zboží odešlete na adresu uvednou níže prostřednictvím České pošty jako balík do ruky.

Adresa pro vrácení nebo výměnu zboží:

LENA STYLE,
Sadová 503/2
352 01 Aš

tel: 606 708 640
email: obchod@jillylenau.cz

Další práva a povinnosti smluvních stran

1.35 Kupující nabývá vlastnictví ke zboží zaplacením celé kupní ceny. 1.36 Prodávající není ve vztahu kje kupujícímu vázán žádnými kodexy chodání ve smyslu ustanovení § 1826 odst.1 písm e) občanského zákoníku.

1.37 K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smluvy je příslušná Česká obchodní inspekce.

1.38 Prodávající je oprávněn k prodeji zboží na základě živnostenského oprávnění

1.39 Odesláním elektronické objednávky kupující vez výhrad přijímá veškerá ustanovení obchodních podmínek ve znění platném v den odeslání objednávky, jakož i platnou cenu objednaného zboží včetně ceny za doručení, nebylo-li domluveno jinak.

Ochrana osobních údajů

Ochrana osobních údajů kupujícího, který je fyzickou osobou, je poskytována zákonem č. 101/2000 Sb. O ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů.

1.39 Kupující souhlasí se zpracováním těchto svých osobních údajů: jméno a příjmení, adresa bydliště, identifikační číslo, daňové identifikační číslo, adresa elektronické pošty, telefonní číslo.

1.40 Kupující souhlasí se zpracováním osobních údajů prodávajícím a to pro účely realizace práv a povinnosti z kupní smlouvy a pro vedené uživatelského účtu. Nezvolí-li kupující jinou možnost, souhlasí se zpracováním osobních údajů prodávajícím také pro účely zasílání  informací a obchodních sdělení kupujícímu.

1.41 Osobní údaje budou zpracovávány po dobu neurčitou.

1.42 Kupující potvrzuje, že poskytnuté údaje jsou přesné a že byl poučen o tom, že se jedná o dobrovolné poskytnutí osobních údajů.

Záruční podmínky a reklamační řád

1.43 Na námi dodané zboží poskytujeme plnou zárku 2 roky, záruční lhůta se počítá od data převzetí zboží a záruka se nevztahuje na bežná opotřebení a poškození vzniklé nevhodnou manipulací.(vystavení vlákna vysoké teplotě, nešetrné praní v neoriginálních vlasových přípravcích, otěr o krk,límec, sedačku a opěrku v autě. Také na jakékoliv poškození způsobené nevhodnou manipulací, špatným zacházením, nevhodnou údržbou a vše co je v rozporu s návodem k použití.viz reklamační řád

1.44 každý zákazník obdrží ke zboží písemné poučení o údržbě a ošetřování zakoupeného zboží.

1.45 Pokud zboží nevyhovuje, lze ho vrátit, ale není důvodem k reklamaci zacuchání vlasových pramenů vzniklé třením, zkrepatění vlasů v důsledku vystavení vysoké teplotě, nelze reklamovat zboží, které utrpělo na kvalitě a vzhledu působením praní v horké vodě, kulmování, fénování apod. Toto se nevztahuje na výrobky z pravých vlasů, které lze šetrně upravovat i za vyšších teplot.

1.46 Reklamaci lze uplatnit pouze z důvodu špatného poutkování, které se projevuje nepřiměřeným a neustávajícím padáním většího množství vlasů nebo pramenů, při kterém jsou zcela zjevné poruchy struktury účesu. Může se ojediněle objevit u dlouhých modelů. U krátkých paruk se může ojediněle objevit špatné sešití jednotlivých pramenů a tím vytvoření mezery v kompaktní pokrývce.

1.47 Uzná-li prodávající nebo oprávněný zástupce firmy reklamaci za oprávněnou, bude reklamovaný výrobek do 30 dnů vyměněn za stejný bez vadný model, nebo za jiní model odpovídající nebo bude závada opravena. V případě vyšší ceny uhradí kupující rozdíl.

1.48 Vzhledem k vysoké kvalitě vlasových výrobků každá reklamace bude řešena pouze výměnou zboží, v žádném případě vrácením peněžních prostředků.

 

Závěrečná ustanovení

Pokud vztah založený kupní smlouvou obsahuje mezinárodní prvek, pak strany sjednávají , že vztah se řídí českým právem. Tímto nejsou dotčena práva spotřebitele vyplývající z obecně závazných právních předpisů. Kupní smlouva včetně obchodních podmínek je archivována prodávajícím v elektronické podobě a není přístupná.